NOWOSĆ – CELLULAR MATRIX

17 grudnia 2016

NOWOSĆ – CELLULAR MATRIX – NOWATORSKIE POŁĄCZENIE PRP I KWASUcm4

HIALURONOWEGO W CHOROBIE ZWYRODNIENIOWEJ STAWÓW

 

Cellular Matrix – jest to połączenie kwasu hialuronowego (HA) i autologicznego osocza bogatopłytkowego (A-PRP), aby zapewnić dodatkowe korzyści pacjentom cierpiącym na chorobę zwyrodnieniową stawów.

W stawie kolanowym (gonartroza) badania kliniczne dowodzą skuteczności  preparatu nawet po niepowodzeniu terapii czystym kwasem hialuronowym. W tej grupie wyraźne zmniejszenie bólu zanotowano u 94,4% pacjentów.

cm3

Cellular Matrix przygotowywany jest jednoetapowo, w sterylnym systemie zamkniętym, w czasie zabiegu z autologicznej krwi pacjenta. Po podaniu do stawu PRP i HA działają komplementarnie powodując: zmniejszenie bólu, zmniejszenie stanu zapalnego, proliferacje i różnicowanie komórek oraz syntezę HA w stawie.

cm5

Zawarta w preparacie PRP sprawia, że Cellular Matrix ma znacznie szersze spektrum zastosowań niż klasyczna terapia kwasem hialuronowym.

Dotychczasowe zastosowania kliniczne preparatu Cellular Matrix:

-osteoartroza stawu kolanowego (KL II, III i IV), w szczególności po niepowodzeniu terapii HA

-artroza pourazowa (kolano, łokieć, staw skokowy)

-uszkodzenia łąkotek (stopień II i III w badaniu MRI)

Podsumowując Cellular Matrix jest nowatorkim rozwiązaniem łączącym w sobie zalety i korzyści kwasu hialuronowego i osocza bogato płytkowego, które dotychczas było dostępne tylko jako oddzielne produkty.

Obecnie możemy wykorzystać ich atuty podasz jednej iniekcji do stawu co za tym idzie mniejsza trauma dla pacjenta.Podawanie Cellular Martix jest polecane pacjentom z chorobą zwyrodnieniową stawów (przełamuje cykl degeneracyjny choroby zwyrodnieniowej stawów).